BEBEKLER İÇİN İNGİLİZCE

BEBEKLER İÇİN İNGİLİZCE

BEBEKLER İÇİN İNGİLİZCE

Bir bebek olduğunuzu düşünün bir an! Elbette kolay olmayabilir ama zorlayın biraz… Anneeee, baba, de de deee… İşte kullanmaya başladığımız ilk kelimeler arasındadır mutlaka. Duyuyorum annem bir şeyler söylüyor ahh babama gel mi dedi o! Evet evet gel dedi demek ki çağırmak için gel diyoruz? İşte böyle böyle başlıyor öğrenme sürecimiz.

Peki ya bu kelimeleri kullanmaya başladığımız da kendi ana dilimizde değil de İngilizce söylersek ne olur! Konuşamayan çocuğumuz nasıl olur da su kelimesini water olarak anlatacak bize… İşte konumuz tam da bu! Siz anlamaz diyorsunuz ya işte o başka bir dil de duyduğunun neye ait olduğunu, ne olduğunu anlamaya başlıyor. Ve tam konuşmaya ve anlamaya başladığı süreçte artık “gel“ diye bildiği kelimeyi “come“ olarak da algılıyor.

2-4 yaş arası çocuklarımızın konuşmaya ve anlamaya başladığı bu süreçte İngilizceyi en sevdiği şekilde yani oyunlarla öğreniyor. Şimdi çocuklarımızın hayata başlangıcını renklendirelim ve onların tüm sözcükleri sünger gibi çektikleri dönemde onları İngilizce ile tanıştıralım.