GENEL İNGİLİZCE

GENEL İNGİLİZCE

GENEL İNGİLİZCE

İngilizceyi; günlük kullanabilmek, dış ülkelere seyahatlerde kolay diyalog kurabilmek yabancı T.V. kanalları ve yazılı yayınları takip edebilmek gibi nedenlerle öğrenmek istiyorsanız, GENEL İNGİLİZCE programını tavsiye ederiz. Bu programlar kursiyerlerin, dilin 4 temel unsurunu (İngilizce Dinleme, İngilizce Konuşma, İngilizce Okuma, İngilizce Yazma) kazanabilmeleri için hazırlanmış kitap, kaset, video ve diğer yardımcı materyallerle yürütülmektedir.

-İngilizce’ye Başlangıç (Beginner Course)

İngilizce gramer, konuşma, dinleme ve yazma becerilerinin bir arada öğretileceği bu yoğun eğitimin sonunda öğrenciler yaklaşık 500-600 kelimelik bir kelime haznesi ile İngilizce’deki beş ana zamanı etkin bir biçimde kullanabilecek seviyeye geleceklerdir. Kurs ana ders kitabı ve ona bağlı “workbook” dışında, haftalık kelime ve gramer egzersizlerini içeren sayfalar (worksheets) ile desteklenecektir.

Kurs boyunca haftada iki saat video dersi ve iki saat CD-rom dan dinleme dersi görecek öğrencilerin kurs bitiminde basit cümleler ile iletişim kurmaları, elementary (başlangıç) seviyesinde konuşmaları takip edebilmeleri ve kendi kelime haznelerini etkin bir biçimde kullanarak belli bir konuda üç yüz kelimelik bir paragraf yazabilmeleri beklenecektir. Kursu devamlı takip eden, ödevlerini zamanında getiren öğrenciler dönem sonu sınavını alacaklar ve 100 puan üzerinden en az 60 not alarak geçen öğrenciler orta seviye İngilizce sınıfına devam edebileceklerdir.

-Orta Seviye İngilizce (Intermediate Course)

Seviye tespit sınavı ile belirlenecek gruplar veya EAP Başlangıç kursunu başarı ile tamamlayan öğrenciler bu sınıfa katılabilirler. Kursun ilk iki haftasında başlangıç İngilizce’sinin genel bir tekrarı yapılacaktır. Bu kursu tamamlayan öğrencilerin kelime hazinesinin 1500 kelimeye ulaşması ve İngilizce’deki tüm zamanları rahatlıkla kullanabilmesi hedeflenmiştir. Video, CD-rom’dan dinleme dersleri, film gösterimleri ve haftalık egzersiz sayfaları (worksheets) ile desteklenecek kurs süresince öğrenciler belli bir ders kitabı ve gramer kitabı yardımı ile İngilizce’de bağlaçlı cümleler (complex sentences) kurmayı ve kullanmayı, yaklaşık 500 kelimelik bir metin yazabilmeyi başaracaklardır.

Kurs sonunda başarılı öğrenciler orta seviyede bir İngilizce konuşma ve anlama becerisine sahip olacaklar ve isterlerse amaçlarına yönelik üst sınıf derslerimizden birine (Proficiency English, TOEIC, IELTS, TOEFL) devam edebileceklerdir.