SATRANÇ DERSLERİ

SATRANÇ DERSLERİ

SATRANÇ DERSLERİ

Satranç; bir zihin sporu olup, çocuklarımızın analitik ve sentezik düşünebilen, stratejik ve doğru planlar hazırlayabilen, kişilik sahibi bireyler olarak yetişebilmeleri açısından çok önemli bir spordur.

Bu bilinçle faaliyet gösteren Beşiktaş JK Satranç Okulu’nda gruplar yaş ve seviyeye göre oluşturulmaktadır. Seviyeler Başlangıç, Orta ve İleri seviye olarak belirlenmiş olup, tüm seviyelerin alt grupları mevcuttur. Çocukların yanı sıra yetişkinlere de eğitim verilmektedir. 4 – 12 yaş çocuk, 13 yaş ve üzeri ise yetişkin olarak kabul edilir.

Çocuk Yaş Grupları şu şekilde oluşur:

  • 4 – 5 yaş
  • 6 – 8 yaş
  • 9 – 12 yaş

Seviyesi belirlenen çocuklar uygun yaş grubuna yönlendirilerek satranç eğitimine başlamış olurlar. Dersler haftada 2 saat olup, sınıf kontenjanı max. 10 kişidir. Hafta içi ve hafta sonu derslerimiz mevcuttur.

Eğitim dönemleri Kış Dönemi ve Yaz Dönemi olarak ikiye ayrılır.

  • Kış Dönemi : Eylül – Haziran ( 9 ay )
  • Yaz Dönemi : Haziran – Eylül ( 3 ay ) arasındaki ayları kapsar.

Kış dönemi eğitim süresi 9 aydır ve devam zorunluluğu bulunmaktadır. Her Kış Dönemi sonunda okulumuzda düzenlenen Geleneksel Kapanış Turnuvası’nda başarılı olan ilk 10 öğrenciye Beşiktaş JK Sporcu Lisansı verilmektedir.

Siz de çocuklarınızın bu sporla tanışmalarını istiyorsanız, Türkiye Şampiyonu, Avrupa Şampiyonu ve Dünya ikincisi yetiştiren Beşiktaş JK Spor Okulları’na bağlı olarak faaliyet gösteren Beşiktaş JK Satranç Okuluna müracaat edin.